اشباع کننده سنگ
محصول اشباع کننده سنگ آکمی یک محصول آماده مصرف می باشد. این محصول می تواند توسط منافذ نیروی موئینگی سنگ جذب شود و به خوبی به عمق آن نفوذ کند.در نتیجه ی واکنش کاتالیزوری، Polysiloxanes به دست می آید. به علاوه یک واکنش سیلیسی نیز رخ می دهد که در نتیجه باعث می شود محصول تا چندین سال کارایی بالایی داشته باشد. این محصول دارای ویژگی های زیر می باشد:

- در طول مدت زمانی که مرطوب است، ضد آب و ضد لکه می باشد.

- به دلیل خاصیت بالای دفع بخار طی دوره خشک شدن، رطوبت را سریعاً آزاد کرده و خشک میگردد.

- به دلیل عدم وجود لایه ای بر روی سطح خواص تنفسی سنگ حفظ میگردد.

- مقاوم در برابر تشعشعات UV

. - معمولاً رنگ سنگ افزایش پیدا نمی کند.

این محصول برای ضد آب و ضد لکه نمودن مواد معدنی جاذب مناسب می¬باشد. مانند: سنگهای طبیعی و مصنوعی (سطوح پولیش شده و پولیش نشده سنگ مرمریت، آجر، خشت، گرانیت، سنگ های آهکی و ....). این محصول همچنین برای فرآوری آجر، بتن و پلاسترهایی که دارای مواد معدنی هستند خیلی مناسب است.
1--سطح باید کاملا تمیز، خشک، وعاری از هر گونه لایه ای باشد. پس از تمیزکاری سطح را با آب جاری شستشو دهید و قبل از پوشاندن سنگ با لایه محافظتی باید 1 الی 2 روز صبر کنید تا کاملا خشک شود.

2- قبل از شروع کار پیشنهاد می¬شود یک سطح نمونه بین 1 الی 2 متر مربع را انتخاب نموده و این کار را روی آن انجام دهید تا کارایی عملیات اشباع سازی را ارزیابی نمایید و ظاهر سطح فرآوری شده را از لحاظ افزایش رنگ و مقدار مواد مصرفی بررسی و تعیین کنید.

3-روند اشباع سازی :

الف)بهترین شرایط بری اشباع سازی، زمانی است که سطح سرد و درجه حرارت بین 15 الی 25 درجه سانتی گراد باشد. همچنین محافظت در برابر رطوبت به مدت 24 ساعت باید صورت گیرد. نباید سطح را با وسایل گرمایشی کف و نور مستقیم خورشید گرم کرد.

ب) تاثیر این اشباع برای شکافهای کوچکتر از 0.3 میلی متر کافی است.

ج) عمل اشباع سازی به صورت خیس- خیس ا الی 2 مرتبه کافی است.

در صورتی که سطح شما از قدرت جذب پایینی برخوردار است توصیه میشود از محصولAkemi Nitro-Dilution به نسبت 1 به 1 استفاده کنید.

چ) محصولات را توسط یک قلم مویی بکار برید. برای فرآوری نمای ساختمان از اسپری بدون هوا با فشار کم، چندین مرتبه استفاده نمایید و یا از یک جت با حداقل فاصله 5 الی 10 سانتی متر استفاده کنید. عملیات را تا جایی که مواد 40 الی 50 سانتی متر به سمت پایین جاری شود انجام دهید..

د)حدود 20 دقیقه بعد از انجام کار ، قبل از اینکه مواد اشباع کننده روی سنگ خشک شوند ، آن قسمت از موادی که توسط سنگ جذب نشده اند باید با یک پارچه کاملا پاک شوند .سطوح پولیش شده دوباره باید پولیش بشوند تا جایی که هر گونه برجستگی و حباب از روی سطح پاک شود.

ه) اگر نتیجه ی مطلوب حاصل نشد و یا اگر اشباع به طور یکنواخت صورت نگرفت ، می توان این عملیات را دوباره انجام داد تاثیر دفع آب بعد از 4 الی 6 ساعت حاصل می شود و تاثیر کامل پس از حدود یک هفته بدست می آید.

و) ابزار آلات را با Akemi Nitro-Dilution تمیز نمایید.

1- درصورتی که از ابزار اسپری استفاده می نمایید از تشکیل ذرات معلق در هوا و خطر برخورد با اشخاص ثالث جلوگیری نمایید.از ماسک استفاده کنید و بخارات را تنفس نکنید.

2- اطراف و پشت سنگ را به خوبی بپوشانید تا رطوبت از طریق آنها به سنگ نفوذ نکند.

3-اگر ناحیه فرآوری شده تمیز شود، بسته به دمای هوا، باید حدود 1 الی 2 روز صبر کنید تا خوب خشک شود.

4-استفاده از این محصول باعث می شود که از آلوده شدن دوباره سنگ جلوگیری گردد و بدین ترتیب روند آلوده شدن را به طور قابل ملاحظه ای به تاخیر می اندازد. در صورت آلودگی مجدد، برای دفعات بعدی این کار به راحتی انجام می گیرد.

5- شوینده های نامناسب، خورنده و همچنین فشار آب ممکن است سنگ و لایه اشباع را تخریب نماید. بنابر این پیشنهاد می شود برای نظافت دوره ای ای فقط از .Akemi Mils Stone Soap استفاده شود.

6- درزهای موجود باید از لحاظ مقاومت در برابر حلال مورد آزمایش قرار گیرند. در صورتی که از مواد حلال برای یکنواخت سازی بتونه درزها استفاده شود، عوامل خیس برای نرم کردن پرکننده های اتصالات استفاده شده است، قبل از اشباع سازی باید آنها را پاک کرد.

7- از دستکش محافظ آکمی استفاده کنید.

8- سطوح فرآوری شده باید از تابش مستقیم نور خورشید محافظت شوند.

9- باید از مواد سنتتیک یا مصنوعی که در برابر حلالها مقاوم نیستند محافظت شود. مانند پنجره ها، بخشهایی که باید جلا داده شوند و اشیایی که در محیط کاری واقع شده اند.

10- در صورتی که مطابق با دستور العملهای ارائه شده رفتار شود بتونه مورد نظر برای سلامتی مضر نخواهد بود.

11- سنجش خاصیت ضد آبی برای سطح فرآوری شده امکان پذیر نمیباشد زیرا ارزیابی فقط سطح را در نظر می گیرد. در صورت نشستن گرد و غبار ممکن است خاصیت ضد آبی تقلیل شود.

12- رنگ سطوح بیشتر سنگها تغییر نمی یابد و یا تغییر اندکی میکند. روی سنگهای کوارتزیته و مارپیچ افزایش رنگ به طور محسوسی نمایان می شود. بنابر این پیشنهاد می شود ابتدا کار را روی یک سطح کوچک و یا یک سطح نامحسوس امتحان نمایید.

13- پس از استفاده کامل از محصول ،محتویات قوطی را به طور کامل تخلیه نمایید و ظرف خالی را در محل بازیافت قرار دهید.

ساختار سطح ممکن است در برخی جاها تشدید شود. Nero Assolutoو Nero Impala14- روی برخی سنگهای طبیعی مانند

این مورد ممکن است به صورت لکه هایی ظاهر شود که دلیلی بر نقص محصول نیست بلکه بستگی به ویژگی های ذاتی سنگ دارد.

پوشش:

حدود 5 الی 20متر مربع/لیتر. با توجه به خاصیت جذب پذیری.

رنگ:

بی رنگ مایل به زرد.

چگالی:

حدود 0.76 گرم . سانتی متر مکعب