تقویت‌کننده سنگ K AKEMI یک محصول 1 جزئی بر پایه اتیلن‌استرهای سیلیسیک اسید است. این محصول از طریق واکنش کاتالیستی با رطوبت هوا به یک عالم اتصال طبیعی سیلیکا ژل و اتیلن تبدیل می‌شود. تقریباً 500-400 گرم از سیلیسیک اسید ژل از 1 کیلو گرم تقویت‌کننده سنگ K تولید می‌شود. ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

- استفاده راحت به دلیل آمادگی برای استفاده محصول 1 جزئی

- مقدار بسیار بالای مواد فعال

- نفوذ خوب به دلیل ساختار بسیار مایع آن

- شفاف -بدون رنگ، و به این ترتیب مناسب برای سنگ‌های طبیعی با رنگ روشن

- بدون حلال

- مقاوم به هوا و عدم زرد شدن

- بسته شدن حفره ‌ها وجود نداشته و سنگ توانایی خود برا تنفس را حفظ می‌کند.

تقویت‌کننده سنگ K AKEMI برای جامد کردن سنگ‌های طبیعی معدنی جاذب (سنگ ماسه، سنگ توف، سنگ آهک و غیره) یا سنگ‌های ریخته‌گری (اندود یا گچکاری) استفاده می‌شود. رنگ این سنگ تشدید نشده و ویژگی طبیعی تنفسی سنگ حفظ می‌شود.
1. اقدامات آماده سازی

به منظور دستیابی به یک سفت کنندگی موفقیت آمیز، مهم است که ابتدا شرایط جسمی که قرار است سفت شود را تعیین کنید.

الف) آزمون نمک‌های مضر (نیترات‌ها، سولفات‌ها، کلرایدها)

در موردی که مقدار زیادی از این نمک‌ها وجود دارد، مقدار نمک باید با روش‌های تمیزکنندگی مختلفی با آب کاهش پیدا کند (با فشار). در صورتی که سنگ بسیار شکننده باشد، ممکن است تقویت سنگ قبل از تمیز کردن آن کمی با حساسیت روبرو شوند (اگر مقدار نمک پایین باشد) چرا که تمیز کردن شدید ممکن است منجر به از بین رفتن شفافیت ماده شود. شستشودهنده‌های با فشار تحت هیچ شرایطی برای چنین تمیزکاری مناسب نیستند.

ب) تعیین لایه آسیب‌دیده سنگ

اگر بیش از لایه شکننده سنگ تقویت شود، می‌توان سفت شدن بهینه سنگ را تضمین کرد. در غیر این صورت، ممکن است پوسته شکل گرفته و بخش‌ها خرد شوند. سنگ آسیب دیده تخلخل بالایی داشته و به این ترتیب جذب آب بالایی دارد. یک هسته از سنگ را خارج و اصلاح کرده و آن را به برش‌هایی تقسیم کنید. برای بررسی جذب آب، برشی از سنگ را بر روی فوم‌های پلاستیکی حاوی آب زیاد قرار دهید. برای خنثی کردن آب استخراج شده از پلاستیک‌های فوم شده به دلیل جذب مویین آب، آنها را درون یک ظرف پر از آب قرار می‌دهند. در فواصل زمانی یک ساعت و در مدت زمان کلی 8 تا 24 ساعت نمونه وزن می‌شود. بنابراین، جذب آب، تخلخل و میزان آسیب‌دیدگی را می‌توان تعیین کرد.

ج) تمیز کردن

علاوه بر روش‌های تمیز کردن مکانیکی، محصولات شیمیایی AKEMI متعددی در دسترس هستند مانند تمیزکننده سنگ، زداینده فیلم بتن، زداینده زنگ، زداینده جلبک و خزه، از بین برنده واکس، از بین برنده روغن و چربی، زداینده گرافیت. بعد از تمیز کردن کاملاً با آب شستشو دهید. روش تمیزکردن مورد استفاده باید با جسم مورد نظر متناسب باشد.

د) تهیه ناحیه نمونه

در صورتی که ناحیه‌های بزرگ (سردرها) بخواهند سفت شوند، پیشنهاد می‌کنیم که ناحیه نمونه‌ای برابر با m2 2-1 تهیه کنید تا موارد زیر را بررسی کنید:

- برای تعیین میزان مصرف مواد با نهایت دقت ممکن

- بازده محصول

- و برای تعیین اینکه آیا جسم تا نهایت بازده سنگ سفت شد است یا نه و عمق این سفت شدن را می‌توان با استفاده از روش جذب آب حساب کرد.

2. روند تقویت کردن

الف) بهترین شرایط برای این کار یک سنگ کاملاً خشک، دمای 25-15 درجه سانتی گراد ، رطوبت نسبی بیش از 50% و نیز محافظت در مقابل باران و نور خورشید برای تقریباً 1 هفته.

ب) تقویت کننده سنگ K را چندین بار با روش‌های خیس روی خیس، اسپری، ضربه‌ای، یا غوطه وری اعمال کنید تا سنگ کاملاً آغشته شود: در صورت نیاز این اصلاح را بعد از 3-2 تکرار کنید. دستگاه اسپری بدون هوا با فشار پایین (نهایتاً 1 بار فشار) برای اصلاح سردرها با استفاده از روش غرقه سازی (چند پوششی) و فاصله جت 10-5 سانتی متر مناسب است (شرایط: تیوب‌ها و آب‌بندی ها باید به حلال مقاوم باشند). تقویت‌کننده سنگ K چندین بار در فواصل زمانی 2-1 ساعت اعمال می‌شود تا از 50-40 سانتی متر فراتر برود.

ج) مهم است که اجسام رابه طور یکنواخت پوشش دهید تا زمانی که به اشباع کامل دست پیدا کنید.

د) برای جلوگیری از افزایش رنگ سنگ، پیشنهاد میدهیم که تقریباً 1 ساعت بعد از آخرین بار اعمال پوشش، سنگ را با رقیق‌کننده نیترو AKEMI اصلاح کنید.

ه) زمان واکنش در 20 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی هوای 50 تقریباً برابر 3-2 هفته است.

و) می‌توان بعد از آن یک بار دیگر سفت‌سازی سنگ را انجام داد یا می‌توان از مواد جایگزینی سنگ استفاده کرد. اگر محصول بعد از پوشش با مواد جایگزینی سنگ اعمال شود، مدت زمان واکنش 4 هفته‌ای باید برای آن در نظر گرفت.

ز) پیشنهاد می‌دهیم که سپس با استفاده از آغشته ساز سنگ AKEMI جسم را آبگریز کنید.

ح) ابزار را می‌توان با بنزین یا رقیق‌کننده نیترو AKEMI پاک کرد.

- به منظور محافظت از دست‌ها از دستکش مایع AKEMI استفاده کنید.

- سطوح مورد نظر باید در مقابل نور خورشید و باران محافظت شوند

- مواد اضافی می‌توانند منجر به ایجاد شکوفه و لکه شوند

- از مواد مصنوعی که به حلال مقاوم نیستند، قاب پنجره، بخش‌هایی که باید جلا داده شوند یا اجسامی که در محل کار حضور دارند (ماشین، باغچه) محافظت کنید.

- ظروف غوطه وری باید کاملاً بسته باشند

- در صورتی که محصول خوب کار کرده باشد، محصول سخت شده برای سلامتی هیچ خطری ایجاد نمی‌کند.

- برای دفع مناسب ضایعات ظرف باید کاملاً تخلیه شده باشد.

پوشش :

تقریبا 0.5 -2 متر مربع بر لیتر

رنگ ها :

بدون رنگ تا زرد

دانسیته :

تقریبا 1 گرم بر لیتر

میزان ماده فعال :

% 100

خرید محصول