نحوه حذف لکه های سنگ طبیعی
۲۵ فروردین ۹۹
۱۰ نکته برای برش سنگ
۳ اردیبهشت ۹۹

رزین اپوکسی چیست؟

اپوکسی ها پلاستیک های ترموست هستند که با واکنش دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی ساخته می شوند. رزین های اپوکسی به دلیل سختی ، چسبندگی قوی ، مقاومت شیمیایی و سایر خصوصیات تخصصی در طیف گسترده ای از کاربردهای مصرفی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اپوکسی برای ساخت و ساز از چه مواردی استفاده می شود؟

رزین های اپوکسی در ساخت چسب ، پلاستیک ، رنگ ، روکش ، آستر و سیلر ، کفپوش و سایر محصولات و موادی که در کاربردهای ساختمانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده می شود.

چسب های اپوکسی و چسب های ساختاری

بیشتر چسب هایی که به عنوان چسب های ساختاری یا مهندسی شناخته می شوند اپوکسی هستند. از این چسب های با کارایی بالا برای ساختن چوب های چند لایه برای عرشه ها ، دیوارها ، سقف ها و سایر کاربردهای ساختمان و همچنین در سایر محصولات که به پیوندهای محکم به انواع بسترها نیاز دارند ، به عنوان مثال برای بتن یا چوب استفاده می شود. اپوکسی ها می توانند به چوب ، فلز ، شیشه ، سنگ و برخی پلاستیک ها بچسبند و نسبت به بیشتر چسب ها از نظر گرما و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند.

روکش و مهر و موم در فضای باز

رزین های اپوکسی همچنین به ارائه پوشش های بیرونی با دوام و براق بالا و همچنین درزگیرهای کف بتونی و سایر روکش های محافظ سنگین که در تنظیمات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد ، کمک می کند.

پوشش کف اپوکسی

رزین ها برای کارایی بالا و کفپوش های تزئینی مانند کفپوش terrazzo ، کفپوش تراشه و کفپوش مصالح رنگی استفاده می شود. این نوع کفپوش ها در طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوهای تزئینی موجود است که با افزودن تراشه های وینیل متضاد یا مصالح کوارتز رنگی به لایه اپوکسی بالا ایجاد می شوند. کفپوش اپوکسی همچنین می تواند با تراشه های رنگی یا سایر مواد افزودنی مانند رنده پلیمری تقویت شود که یک بافت ضد لغزش را به کف ارائه می دهد.

میزهای رزین و روکشهای سطح

فن آوری های جدید امکان توسعه سطوح پایدار معماری و میزهای ساخته شده از ترکیب مرکب از اپوکسی ها ، شیشه بازیافت شده و سایر مواد پس از مصرف را دارند. با استفاده از این فناوری می توان سطوح و میزهای متشکل از ۹۰٪ مواد بازیافت شده را تشکیل داد و به سازندگان کمک کرد تا اعتبارات LEED را برای محصولات ساختمانی خود کسب کنند.

رنگ های مبتنی بر آب

رنگ های اپوکسی مبتنی بر آب به سرعت خشک می شوند و یک پوشش محافظ و محکم را فراهم می کنند. عدم رطوبت کم و تمیز کردن آنها با آب باعث می شود آنها برای کاربردهای چدن ، چدن و آلومینیوم چدن کارخانجات با خطر بسیار کمتری در معرض قرار گرفتن در معرض اشتعال و یا اشتعال پذیری نسبت به گزینه های دیگر بر اساس حلالهای آلی مفید باشند.

حتما بخوانید:نحوه حذف لکه های سنگ طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --