برای مراقبت بهتر از خودرو چه باید کرد؟

چه سنگی برای نمای ساختمان مناسب است؟
چه سنگی برای نمای ساختمان مناسب است؟
9 ژوئن 18
ماشین آلات کاربردی برای نظافت مراکز تجاری و تفریحی
21 ژوئن 18
نمایش همه
برای مراقبت بهتر از خودرو چه باید کرد؟

ترک شیشه

برای مراقبت بهتر از خودرو چه باید کرد؟| پاویر

 

 

از جمله دغدغه صاحبان خودرو افزایش طول عمر مفید آن و در عین حال سالم ماندن ظاهر خودرو میباشد .  از بزرگترین مشکلات خودرو میتوان به  مسائل مربوط به مراقبت و تمیز نگه داشتن اجزای مختلف آن اشاره کرد  که بی توجهی به این موارد میتواند باعث کاهش کارایی خودرو شود.

اما «برای مراقبت بهتر از خودرو چه باید کرد؟»

 

مراقبت از شیشه ی خودرو :

شیشه ی جلوی خودرو اگر در شرایط نامناسبی قرار داشته باشد با ایجاد محدودیت در دید راننده میتواند خطر ناک باشد علاوه بر اینکه در معاینات فنی نیز تایید نخواهد شد. یک درصد از قیمت خودرو مربوط به شیشه ی آن است! مواد به کار رفته در شیشه میتواند در صورت شکسته شدن از پرت شدن ذره های کوچک آن جلوگیری میکند و نوعی عایق در برابر سرما و گرما محسوب میشود.بنابراین با توجه به اهمیت شیشه ی خودرو ترمیم و نگه داری آن موضوع مهمی میباشد.

درصورت ایجاد شدن ترک در شیشه ی خودرو با توجه به نوع و میزان  شکستگی میتوان از مواد رزین مختلف با درصد های گوناگون استفاده کرد و روی آن را با چسب های مخصوص پرداخت کرد.علاوه بر ترک های شیشه ی خودرو، استفاده ی مستمر از مواد شوینده ی شیمیایی و یا خش های ایجاد شده روی شیشه موجب افت کیفیت دید رانندگان میشود که برای حل این مشکل هم میتوان از مواد نانوی مخصوص شیشه استفاده کرد که در ادامه به آن میپردازیم.

 

 

 استفاده از مواد نانوی خودرو:

از دیگر مشکلات  رانندگان محافظت از بدنه ی خودرو میباشد که تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. از جمله:

-اشعه های ماورابنفش که موجب مات شدن رنگ خودرو میشود

-استفاده از شوینده های اسیدی

-تاثیرات شرایط آب و هوایی

و…..

برای رفع این مشکلات میتوان از محصولات نانو استفاده کرد.استفاده از نانو روی بدنه خودرو باعث ایجاد سطح شفاف و صیقلی بدنه میشود و همچنین با ایجاد یک سطح آبگریز، خودرو را در برابر آلودگی های مختلف مانند  لکه های روغنی،فضولات پرندگان،شیره ی درختان،گردوغبار و… مقاوم میکند،به طوری که تمام این لکه ها با یک دستمال به راحتی از بین خواهند رفت. مواد نانو علاوه بر کاربردهای ذکر شده خاصیت ضد خش برای  بدنه و مراقبت از شیشه نیز دارند.

 

برای مراقبت بهتر از خودرو چه باید کرد؟

نانو ی خودرو

 

استفاده از شوینده های ضد زنگ :

پوسیدگی و زنگ زدن خودرو از جمله مشکلات اجتناب ناپذیری است که با مرور زمان ایجاد خواهد شد . برای از بین بردن زنگ زدگی های خودرو میتوان با استفاده از سمباده های برقی زنگار آن را خراشید و اگر آسیب ها و خراش ها در بعضی نقاط  عمیق بود میتوان از پرکننده هایی که در بازار موجود است استفاده کرد و سپس اقدام به رنگ آمیزی بدنه ی خودرو نمود. این روش که ممکن است به دلیل استفاده از سمباده ی برقی، روش آسانی نباشد، بنابراین میتوان از مواد شوینده ی زنگار موجود در بازار استفاده کرد و اقدام به از بین بردن زنگار های بدنه نمود .

اما علاوه بر زنگ زدن بدنه، قطعات داخلی ماشین نیز به مرور دچار زنگ زدگی و آسیب میشوند که میتوان از این شوینده ها جهت از بین بردن زنگ زدگی ها استفاده کرد.

 

در پاسخ به این سوال که «برای مراقبت بهتر از خودرو چه باید کرد؟» روش هایی را به شما معرفی کردیم که در آن از موادی مانند: نانو،رزین و ضد زنگ ها استفاده شد،برای تهیه ی این محصولات شمامیتوانید از طریق شرکت پاویر تجارت که نمایندگی رسمی شرکت آکمی آلمان در ایران میباشد اقدام نمایید.(مشاهده ی محصولات)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *