AKEMI Darkner Plus یک آغشته‌کننده مخصوص حلالی آماده برای استفاده حاوی سیلوکسان اصلاح‌شده واکنشی است. این محصول از طریق نیروهایی مویینگی در حفره‌های سنگ جذب می‌شوند. از واکنش کاتالیستی یک پلی‌سیلوکسان تشکیل می‌شود. به علاوه، واکنشی با ماده سیلیسی سنگ رخ می‌دهد. ویژگی‌های این ماده عبارتند از:

- رنگ طبیعی و ساختار سنگ‌های صیقلی و ساییده شده را تشدید می‌کند.

- درخشندگی جلا را حفظ می‌کند

- می‌توان آن را با جوهر سنگ AKEMI رنگ کرد تا رنگ سنگ را تشدید کرده یا آن را عوض کرد.

- بر روی سطح سنگ لایه ای ایجاد نمی‌کند.

- به سنگ اجازه نفس کشیدن می‌دهد

- مقاومت و پایداری عالی در مقابل آب و هوا

- عدم زرد شدن

- برای استفاده در محیط‌های بیرونی و داخلی

- زمان کارکردن طولانی مدت

- اثرات مقاومت به آب و آلودگی

برای اصلاح سنگ‌های طبیعی جاذب صیقلی و ساییده شده مانند مرمر، سنگ لوح، سنگ آهک Solnhofer، سنگ ماسه، گرانیت، گینس، یا سنگ بنای بتنی است. AKEMI Darkner Plus را می‌تواند به علاوه با جوهر سنگ AKEMI رنگ کنند تا رنگ سطح را تشدید کرده یا آن را تغییر دهند. سنگ‌های سیلیکاتی و سنگ‌های آهکی پایداری خوبی در افزایش رنگ نشان دادند.
عدم توجه به راهنمایی‌های فرآیندی می‌تواند منجر به آسیب جبران‌ناپذیر شود.

1. تمیز کردن: سطح باید تمیز، کاملاً خشک و عاری از تمامی مواد باقی‌مانده باشد. در مناطق بیرونی مطمئن شوید که سنگ حاوی نمک‌های مضر (نیترات‌ها، سولفات‌ها، کلرایدها) نباشد، چرا که این مواد می‌توانند جذب مواد آغشته‌سازی را کم کنند. بسته به نوع سنگ و درجه آلودگی، محصولات AKEMI زیر پیشنهاد شده‌اند (برای استفاده مناسب به برگه مشخصات فنی مراجعه کنید): تمیز کننده سنگ AKEMI، زداینده فیلم بتن AKEMI، از بین برنده زنگ AKEMI، زداینده موم AKEMI، زداینده جلبک و خزه AKEMI، خمیر زداینده روغن و چربی AKEMI، زداینده گرافیتی AKEMI. بعد از تمیز کردن، به خوبی با آب شستشو دهید. قبل از اصلاح با AKEMI Darkner Plus (2-1 روز)، سنگ باید کاملاً خشک شود. دمای کاربردی بهینه ºC 25-15 (ºF 77-59) است. برای مدت حدود 24 ساعت از محافظت در برابر باران اطمینان حاصل کنید. سطح نباید توسط گرمای زیر زمینی یا نور مستقیم خورشید گرم شود.

2. برای تنظیمات رنگی، می‌توان AKEMI Darkner Plus را با جوهر سنگ AKEMI (نهایتاً 30%) رنگ کرد.

3. آماده‌سازی ناحیه نمونه: قبل از شروع پیشنهاد می‌کنیم که به منظور آزمودن بازده آغشته سازی، ارزیابی ظاهر جسم اصلاح شده (افزایش رنگ) و تعیین میزان مصرف مواد با نهایت دقت ممکن، یک ناحیه نمونه به اندازه m2 2-1 را آماده کنید. به هنگام استفاده از AKEMI Darkner Plus همراه با جوهر رنگ AKEMI به منظور تعیین غلظت رنگ و نحوه استفاده، آماده‌سازی ناحیه نمونه امری ضروری است.

4. محصول رقیق نشده را با یک برس، غلتک رنگ یا اسپری اعمال کنید. یک لایه نازک و صاف از آن را اعمال کرده و مدت زمان کافی به محصول اجازه دهید تا درون سنگ جذب شود.

5. تقریباً 15-10 دقیقه بعد از اعمال، تمامی مواد اضافی را با یک پارچه جاذب پاک کنید.

6. سطوحی که با AKEMI Darkner Plus اصلاح شده‌اند را باید سپس با تمیزکننده I AKEMI پاک کرد.

7. ابزارها را باید با محلول رقیق‌کننده نیترو AKEMI پاک کرد.

8. برای تمیزکردن منظم، از تمیزکننده کریستال AKEMI یا صابون سنگ نرم استفاده کنید.

- اقدامات محافظتی ویژه در صورت کاربرد اسپری: از تشکیل ایروسول‌ها و خطر برای شخص ثالث جلوگیری کنید. بخارها را تنفس نکنید (ماسک محافظتی)

- از آب‌بندی کردن سطوح پشتی و جانبی سنگ اطمینان حاصل کنید، تا رطوبت ایجاد شده نتواند در سنگ نفوذ کند. در این زمینه ما استفاده از پوشش ضد لک 2015 AKEMI را برای آب‌بندی سطوح پشتی و جانبی پیشنهاد می‌کنیم.

- برای سطوح لعابی یا غیرجاذب مناسب نیست.

- سطوح صیقلی باید دوباره صیقل داده شوند تا زمانی که تیرگی روی سطح کاملاً از بین برود.

- درجه افزایش رنگ به نوع سنگ بستگی دارد. تیره شدن بر روی سنگ‌های تیره شدیدتر از سنگ‌های روشن است. اگر برخی از سنگ‌های طبیعی مانند Nero assoluto یا Nero Impala با AKEMI Darkner Plus اصلاح شده باشند، ساختارهای سنگی قوی‌تر از سطوح سنگ‌های باقی‌مانده تشدید پیدا می‌کند. این موضوع ممکن است به صورت ایجاد لکه دیده شود، هرچند شدت رنگ نقص محصول به حساب نمی‌آید، اما به ویژگی‌های سنگ نسبت داده می‌شود.

- محصول به محض رنگ شدن می‌تواند برای نهایتاً 1 روز نگهداری شود و بنابراین باید قبل از استفاده دوباره رنگ شود.

- به هنگام استفاده از وسیله اسپری‌کننده مطمئن شوید که نازل اسپری و بخش های مکانیکی که در تماس با محصول خواهند بود، برای جلوگیری از چسبندگی تمیز خواهند شد.

- محصولاتی که به طور مناسب اعمال نشده‌اند را می‌توان با زداینده آغشته‌سازی AKEMI پاک کرد.

- برای محافظت از دست‌ها از دستکش مایع AKEMI استفاده کنید.

- تمامی نواحی حساس به حلال را بپوشانید (مانند مواد مصنوعی مختلف، لاستیک، بخش‌های لاک خورده).

- برای دفع مناسب ضایعات ظرف باید کاملاً تخلیه شود.

پوشش: تقریباً 20-10 مترمربع بر لیتر

رنگ: مات

دانسیته: 0/92 گرم بر سانتی متر مکعب