ساب سنگ چیست و چه زمانی نیاز به ساب داریم؟

ساب سنگ چیست و چه زمانی نیاز به ساب داریم؟| پاویر

 

ساب سنگ چیست و چه زمانی نیاز به ساب داریم؟

ساب، فرایندی است که طی آن لایه ای از روی سنگ برداشته میشود.این کار با کمک مواد و دستگاه های خاص به منظور حذف آلودگی و ایجاد سطح صاف و صیقلی  انجام میشود.فرایند صیقلی کردن سطح با مواد و ابزار مخصوصی انجام میشود که این مرحله پولیش نام دارد.

 

چه زمانی نیاز به ساب و پولیش داریم؟

  • زمانی که سنگ های کف هم تراز نباشند!

ناتراز بودن سنگ ها به دلایل زیادی مثل:بی دقتی بنا،نشست ساختمان و…ایجاد میشود.این ناهماهنگی در کف ساختمان میتواند موجب اختلال در رفت و آمد شده و خطرآفرین باشد که با انجام عملیات ساب روی آن ها میتوان مشکل را حل کرد.

  • برای از بین بردن جرم هایی که به سطح چسبیده و به راحتی پاک نمیشوند.

بعد از انجام پروژه های ساختمانی لکه هایی مانند :رنگ،سیمان،گچ و….روی سطح ایجاد میشود که به راحتی نمیتوان آن هارا از بین برد.برای پاکسازی این لکه ها با کمک ماشین آلات ساب میتوان این لکه ها را تراشید و با استفاده از مواد مخصوص سطح را براق و صیقلی کرد.

  • زمانی که سطح دچار شکستگی و آسیب دیدگی شده باشد.

گاهی سطوح سنگی کف به دلایلی مانند برخورد جسم سنگین، دچار شکستگی میشوند که برای ترمیم این شکستگی ها میتوان عملیات ساب را با تجهیزات ویژه و مواد پرکننده روی آن انجام داد.

  • زمانی که سنگ به مرور زمان درخشندگی و جلا ی خود را از دست میدهد.

با گذشت زمان لایه ای از رسوبات روی سطح سنگ را می پوشاند که ظاهر ناخوشایندی ایجاد میکند.در این مواقع با انجام عملیات ساب میتوان این لایه را از روی سنگ تراشید و با استفاده از مواد ویژه ی ساب و پولیش، سطحی درخشان ایجاد کرد.

 

عملیات ساب سنگ چطور انجام میشود؟

برای انجام عملیات ساب سنگ بعد از انتخاب دستگاه مرغوب، با توجه به نوع آسیبی که به سنگ وارد شده باید پد های مخصوص با درجه های سختی متفاوتی انتخاب کرد.معمولا در ابتدای کار از پد های زبر استفاده میشود که جرم ها و  پستی بلندی های سطح را بتراشد.در مراحل بعدی از پدهای نرم تر استفاده میشود تا خط و خش های مراحل قبل را از بین ببرد.بعد از تراشیدن سطح، از پرکننده ها و بتونه ها  برای پر کردن درز ها استفاده میشود. در این مرحله برای از بین بردن خش های احتمالی مجددا  از پد های نرم برای سابیدن کف استفاده می شود.

بعد از پایان عملیات ساب برای درخشان کردن سطح، به پولیش سنگ نیاز داریم.برای انجام عملیات پولیش ابتدا مواد را روی سطح ریخته و سپس با پدهای نرم که مخصوص عملیات پولیش هستند اقدام به جلا دادن سطح میکنیم.

نکات مهم :

  • انتخاب دستگاه خوب

به طور کلی برای انجام عملیات ساب سنگ  سه نوع دستگاه وجود دارد. نوع اول، دستگاه های سه فازی هستندکه دقت بالا تری دارند و نوع دوم دستگاه های تک فاز هستند که دقتشان به مراتب کمتر از دقت نوع سه فازی است.بنابراین اگر به برق سه فازی دسترسی دارید بهتر است از نوع اول دستگاه های ساب استفاده کنید.نوع سوم، دستگاه های دستی هستند.این دستگاه ها برای ساب مناطقی مناسب است که دستگاههای بزرگتر به آن دسترسی ندارند و یا برای ساب مناطق کوچک تر.

 

  • انتخاب مواد مرغوب

نکته ی مهم دیگر نوع  موادی است که برای ساب و پولیش استفاده میشود.اگر ماده ای که استفاده میکنید قدرت پولیش کمی داشته باشد جرم را بخوبی از سطح پاک نمیکند و درخشندگی سطح تامین نخواهد شد به علاوه ی اینکه از ماندگاری کمی نیز برخوردار خواهد بود.بنابراین برای انتخاب ماده ی مرغوب باید از متخخصین این حوزه کمک بگیرید.

از آن جایی که سنگ جز مصالح گران قیمت ساختمان میباشد بنابراین مراقبت و نگه داری از آن مسئله ی مهم و پر هزینه ای است. انتخاب نیروی  متخصص برای انجام عملیات ساب و پولیش ساختمان میتواند از ایجاد هزینه های اضافی جلوگیری کنید.تیم متخصص پاویر با سال  ها سابقه در زمینه ی خدمات سنگ با انتخاب مرغوب ترین مواد و بهترین ماشین آلات ساب و پولیش سنگ، آماده ی ارائه ی مشاوره و انجام پروژه های شماست.  شما میتواند برای مشاهده ی خدمات و پروژه های پاویر کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *