سیستم های نصب خشک

سیستم های  نصب خشک 

بارها به این نکته اشاره کردیم که سنگ جز محبوب ترین و پرکاربرد ترین متریال ساختمانی می باشد و عمده ترین کاربرد آن در نمای ساختمان است. با گذشت زمان تکنولوژی های استفاده شده برای نصب سنگ گسترش یافته و امروزه با ابزار ها و تجهیزات ویژه ای می توان اقدام به نصب سنگ نمود.

متداول ترین روش برای نصب سنگ تا به امروز، استفاده از ملات های سیمانی بوده است. اما در این روش با گذشت زمان به علت تفاوت ضریب انتقال حرارت و متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض ملات، احتمال جدا شدن سنگ از نما و برخورد آن به عابران وجود دارد.به علاوه این که بعد از جدا شدن سنگ از نما در صورتی که سریع اقدام به تعمیر آن نشود، تغییرات آب و هوایی و رطوبت،  مواد و مصالح ساختمان را از بین برده  و به عایق های ساختمان آسیب وارد میکند. اما راه حل چیست؟

 

امروزه برای ایمن تر کردن نما , کاهش زمان اجرا , کیفیت بالاتر و صرفه جویی در مصرف آب , از روش های نصب خشک استفاده می شود که تا حدی جایگزین روش های سنتی شده اند.

 

 سیستم نصب خشک چیست؟

سیستم نصب خشک، روشی است که طی آن برای نصب سنگ،سرامیک،آجرو… از ملات استفاده نمیکنند و اجرای آن توسط  ابزارآلاتی مانند ریل و پیچ و سایر ابزارآلات فلزی انجام می شود.

 

سیستم های نصب خشک نما چطور اجرا میشوند؟

1-صفحات L شکل روی دیوار نصب می شوند.

2-عایق های حرارتی رو آن قرار می گیرد.

3-پروفیل های عمودی روی صفحات L   شکل با کمک پرچ ها نصب می شوند.

4-  مصالح مورد نظر روی پروفیل قرار می گیرد.

5- اطراف مصالح با درزگیر پوشانده می شود.

6- مصالح با توجه به نوع اتصال خود در بدنه محکم می شوند.

 

مزایا ی سیستم نصب خشک :

 • مقاومت در برابر زلزله

سیستم های نصب خشک به دلیل کم تر کردن وزن نما نسبت به روش ملاتی، مقاومت ساختمان در برابر زلزله  را بالا میبرد.

 • عمل کردن به عنوان عایق

فضای خالی موجود بین بدنه ی ساختمان و نما، موجب جمع شدن  هوا در این فضا میشود و از آنجایی که هوا به عنوان عایق عمل میکند، مانع هدر رفت انرژی ساختمان می شود.

 • افزایش عمر مفید نما

نما های ملاتی معمولا بعد از 20-15 سال نیاز به ترمیم و بازسازی دارند که مسلتزم تخریب نما و ملات زیر آن است، این عمل موجب افزایش هزینه های ترمیم شده و به علاوه اینکه موجب آسیب دیدن سنگ  نما میشود.اما سیستم نصب خشک  طول عمر و دوام بیشتری دارد.

 

   سایر مزایا :

 • صرفه جویی در مواد و مصالح
 • صرفه جویی در زمان
 • سازگار با تغییر دما
 • امکان بازیافت مصالح
 • مناسب برای ساختمان های مرتفع
 • دارای امکان بندکشی
 • کاهش وزن ساختمان
 • کاهش هزینه های ترمیم و باز سازی

 

سیستم های نصب خشک شرکت Tekta  :

یکی از ابزار هایی که برای نصب خشک استفاده میشود، سیستم نصب خشک TEKTA  می باشد. مونتاژ و سرهم بندی سیستم Tekta  بسیار راحت و سریع انجام می شود. منتاژ دقیق و آسان  این روکش ها خطا را به حداقل رسانده و باعث بهبود عملکرد و کاهش هزینه ها میشود. فیلم زیر نحوه ی مونتاژ سیستم Tekta  را نشان میدهد.

برای خرید این محصول با ما در تماس باشید 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *