ماشین آلات کاربردی برای نظافت مراکز تجاری و تفریحی

ماشین آلات کاربردی برای نظافت مراکز تجاری و تفریحی | پاویر

امروزه مراکز تجاری و تفریحی بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و توانسته اند روزانه مراجعین زیادی را به خود جذب میکنند. زیبایی های بصری و تمیزی این محیط ها مسئله ای است که در برخورد اول ، نظر مشتری را جلب خواهد کرد. بنابراین برای جلب توجه مشتریان و  رونق کسب و کار، تمیز نگه داشتن این محیط ها نکته ی  ی مهمی است که باید به آن توجه کرد.

اما نظافت این محیط ها به دلیل وسعت زیاد منطقه کار آسانی نیست به علاوه ی اینکه استفاده از روش های سنتی در نظافت این مراکز  که تردد در آن ها زیاد است بسیار زمانبر خواهد بود و نیاز به استفاده از  چند نیروی انسانی نیز دارد.

پیشرفت تکنولوژی در حوزه ی  ماشین آلات صنعتی موجب پیشرفت ماشین آلات کاربردی برای نظافت مراکز تجاری و تفریحی شده است.

تمیز کردن سطوح با  ماشین های کفشویی  :

معمولا سطح کف زمین به دلیل رفت و آمد زیاد بیشتر در معرض کثیفی قرار میگیرد که با ماشین های کفشویی میتوان آن هارا تمیز کرد.این ماشین ها ابتدا مواد شوینده را روی زمین میپاشند و سپس با برس های چرخان خود آلودگی هارا از زمین جدا میکنند.از مزایای این ماشین ها میتوان به این نکته اشاره کرد که بعد از استفاده  از آن ها سطح برای تردد لغزنده نخواهد بود و برای محیط های پر رفت و آمد ایمن میباشد. کار با ماشین های کفشویی آسان است  و سرعت بالایی هم دارد.این ماشین ها انواع مختلفی دارند که با توجه ابعاد مراکز تجاری میتوان از آن ها استفاده کرد.به عنوان مثال در بعضی از این ماشینها اپراتور میتواد سوار ماشین نظافتی شود که این مدل ها برای مراکز بزرگ و یا محیط های خارجی آن ها  مناسب است. ماشین های کفشویی دستی نیز برای کار در فضا های کوچکتر مناسب است.

کفشویی

تمیز کردن ذرات با جارو برقی :

مراکز تجاری و تفریحی برای تمیز کردن ذرات و زباله ها میتوانند از جاروبرقی های صنعتی استفاده کنند که برای تمام قسمت  های ساختمان  از جمله: لابی،راه پله ،راهرو و….مناسب است.این جارو برقی ها نیازی به هیچ وسیله ی جانبی ندارند و کار با  آن ها بسیار آسان است.جاروبرقی ها نیز انواع مختلف دارند که با توجه با ابعاد ساختمان میتوان از مختلف آن ها استفاده کرد برای مثال: مدل های با سرنشین برای نظافت مراکز تجاری و تفریحی  بزرگ و  مدل های دستی برای کار در مراکز کوچکتر.

تمیز کردن نما:

از دیگر نکات مهم مراکز تجاری و تفرحی تمیز بودن نمای آن هاست  که با توجه به نوع نما میتوان به تمیز کردن آن اقدام کرد. در اکثر نماهای این مراکز، شیشه به کار رفته که میتوان با دستگاه  واترجت شیشه ها را تمیز کرد.مکانیزم دستگاه واتر جت به این صورت است که  آب را با فشار زیاد روی سطح میزند و تمام آلودگی ها را به سرعت  از بین میبرد.اما برای تمیز کردن شیشه با واترجت  باید فشار کار را کمترکرد تا به شیشه ها آسیب وارد نکند.البته از واترجت برای شست و شوی  سایر نما ها هم استفاده میشود که با توجه با نوع نما از این وسیله با فشار های متفاوت استفاده میکنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *