تبدیل کننده آکمی یک محصول سریع و بادوام،ضد آب و کثیفی که رنگ و ساختار سنگ های طبیعی و مصنوعی برس زده،جلا داده شده و پولیش خورده (مثل مرمریت،گرانیت،موزائیک،سنگ لوحه،سنگ ساختمانی بتنی و یا سنگ های مخلوط کوارتز) را ارتقا میبخشد.این محصول باعث میشود که جلا و درخشندگی پولیش باقی بماند و ناحیه های آسیب دیده (مثل ترک های مویی و خراش ها) پوشانده شود و در نتیجه سطح یک ظاهر یکنواخت پیدا میکند.برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی مناسب میباشد.
تبدیل کننده AKEMI یک آغشته‌کننده ویژه آماده برای استفاده حلالی بر پایه سیلوکسان اصلاح‌شده است. این محصول به دلیل نیروهای مویینگی توسط سنگ جذب می‌شود. در نتیجه‌ی واکنش کاتالیستی یک پلی‌سیلوکسان تشکیل می‌شود؛ به علاوه، واکنشی با ماده سیلیکاتی سنگ رخ می‌دهد. ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

- رنگ طبیعی و ساختار سنگ‌های شعله دیده، برس خورده، پرداخت شده، ساییده شده و جلا خورده را تشدید می‌کند

- تبخیر سریع حلال‌ها

- ورود بسیار سریع تشدید رنگ

- سرعت پخش شدن بسیار بالا

- درخشندگی جلا را حفظ می‌کند

- لایه‌ای را بر روی سطح سنگ ایجاد نمی کند

- به سنگ اجازه تنفس می‌دهد

- مقاومت به آب و هوا و پایداری عالی

- عدم زرد شدن

- بوی کم

- برای استفاده بیرونی و داخلی

- اثر مقاومت آب و آلودگی

برای اصلاح سنگ‌های طبیعی و مصنوعی شعله دیده، برس خورده، ساییده و صیقل خورده مانند مرمر، سنگ لوح، سنگ آهک Solnhofer، سنگ ماسه، گرانیت، گنیس،سنگ ساختمانی بتنی یا سنگ‌های کامپوزیتی به کار می‌رود. این محصول به طور ویژه برای سنگ‌های تیره و سیاه (مانند Nero Assoluto، Impala black، Galaxy و Zimbabwe black) مناسبت است. نواحی آسیب‌دیده (مانند ترک‌های مویی) را می‌توان با تبدیل‌کننده AKEMI اصلاح کرد. به این ترتیب سطح به یک ظاهر یکنواخت دست پیدا می‌کند. سنگ‌های سیلیکاتی و آهکی پایداری افزایش رنگ خوبی را نشان می‌دهند.
1. تمیز کردن سطح باید تمیز، کاملاً خشک و عاری از تمامی لایه‌ها باشد. بسته به نوع سنگ و درجه آلودگی، محصولات AKEMI زیر پیشنهاد شده‌اند: تمیز کننده سنگ، زداینده فیلم بتن، از بین برنده زنگ، زداینده موم، زداینده جلبک و خزه، خمیر زداینده روغن و چربی، زداینده گرافیتی. لطفاً به برگه‌های مشخصات فنی مربوطه توجه کنید. بعد از تمیز کردن تمامی سطوح را به خوبی با آب شستشو دهید. قبل از اصلاح با تبدیل کننده(2-1 روز) سنگ باید کاملاً خشک شود. دمای کاربردی بهینه ºC 25-15 است. مطمئن شوید که به مدت تقریباً 24 ساعت در مقابل باران از آن محافطت می‌شود. سطح نباید توسط گرمای زیرزمین یا نور خورشید گرم شود.

2. محصول رقیق نشده را با یک برس، ماپ یا دستگاه اسپری اعمال کنید. یک لایه نازک و صاف را اعمال کرده و مدت زمان کافی به آن اجازه دهید تا محصول درون سنگ جذب شود.

3. تقریباً 10-5 دقیقه بعد از اعمال، مقدار اضافی را کاملاً با دستمال جاذب و نرم پاک کنید. .برای افزایش تشدید رنگ بر روی سنگ‌های با جذب کم، محصول باید تا حدود 60 دقیقه با آن واکنش دهد.

4. بر روی سطوح بسیار جاذب، ممکن است نیاز باشد که در فواصل زمانی 1 تا 2 ساعت مدام این ماده را اعمال کنید.

5. ابزار را می‌توان با رقیق‌کننده نیترو AKEMIتمیز کرد.

6. برای تمیزکردن منظم می‌توانید از صابون سنگ نرم AKEMI یا تمیزکننده کریستال استفاده کنید.

- اقدامات محافظتی ویژه در صورت کاربرد اسپری: از تشکیل ایروسول‌ها و خطر برای شخص ثالث جلوگیری کنید. بخارها را تنفس نکنید (ماسک محافظتی)

- از آب‌بندی کردن سطوح پشتی و جانبی سنگ اطمینان حاصل کنید، تا رطوبت ایجاد شده نتواند در سنگ نفوذ کند. در این زمینه ما استفاده از پوشش ضد لک 2015 AKEMI را برای آب‌بندی سطوح پشتی و جانبی پیشنهاد می‌کنیم.

- برای سطوح لعابی یا غیر جاذب مناسب نیست.

- به دلیل زمان تبخیر کوتاه حلال، پیشنهاد می‌شود که سطوح کوچکتر را اصلاح کنید (m2 5/0>)

- سطوح جلا خورده باید دوباره صیقل داده شوند تا زمانی که تیرگی سطح کاملاً از بین برود.

- میزان افزایش رنگ به نوع سنگ بستگی دارد. نتایج عمیق بر روی سنگ‌های تیره شدیدتر از سنگ‌های روشن است.

- پیشنهاد می‌شود که بر روی یک ناحیه نامشخص تست کنید.

- محصولاتی که به طور مناسب اعمال نشده‌اند را می‌توان با زداینده آغشته‌سازی AKEMI پاک کرد.

- تمامی نواحی مجاور حساس به حلال (مانند مواد مصنوعی مختلف، لاستیک، بخش‌های لاک خورده) را محافظت کنید.

- اگر برخی از سنگ‌های طبیعی مانند Nero assoluto یا Nero Impala با تبدیل‌کننده AKEMI اصلاح شده باشند، ساختارهای سنگی قوی‌تر از سطوح سنگ‌های باقی‌مانده تشدید پیدا می‌کند. این موضوع ممکن است به صورت ایجاد لکه دیده شود، هرچند شدت رنگ نقص محصول به حساب نمی‌آید، اما به ویژگی‌های سنگ نسبت داده می‌شود.

- برای دفع مناسب ضایعات ظرف باید کاملاً تخلیه شود.

پوشش: تقریباً m2/liter 50-30، بر روی سطوح صیقلی

رنگ: کمی تیره

دانسیته (DIN EN ISO 2811-1): تقریباً g/cm3 0/96