این محصول ملات و بندهای اتصال دهنده بر پایه رزینهای اپوکسی،باقیمانده های رزین،درزگیرها،چسب ها و لکه های مشابه را از روی سنگ های طبیعی،سنگ ساختمانی بتنی،آجر لعابی و سرامیک های داخل یا خارج ساختمان از بین میبرد.به دلیل حالت مایع و غلظت تقریباً ژل مانند این محصول این امکان وجود دارد که از این محصول روی سطوح عمودی براحتی استفاده کرد.
زداینده اپوکسیAKEMI یک محصول بدون اسید، باز و CHC بر پایه حلال‌های بسیار مؤثر است که برای از بین بردن باقی‌مانده‌های ملات‌های اتصال بر پایه اپوکسی، باقی‌مانده‌های رزین و چسب، درزگیرها و ناخالصی‌های مشابه بر روی سطوحی که به مواد معدنی و حلال‌ها حساس هستند استفاده می‌شود. ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

- انحلال و انبساط خوب برای فیلم‌های اپوکسی و رزین‌های مصنوعی

- ساختار مایع و تا حدودی ژل مانند، که به این ترتیب استفاده از آن در سطوح عمودی راحت است

- زدودن آسان با جت آب و برس

زداینده اپوکسی AKEMI به عنوان یک عامل تمیزکننده برای از بین بدن باقی‌مانده‌های رزین اپوکسی یا ملات اتصال اپوکسی بر روی سنگ‌های طبیعی و مصنوعی ماننند گرانیت، گنیس، کوارتزیت، سنگ آهک، سنگ بتن ساختمانی، آجر لعابی و سرامیک‌ها استفاده می‌شود.
1. سطحی که باید اصلاح شود باید خشک باشد.

2. دمای ایده‌آل برای استفاده: ºC 30-10؛ دو از نور مستقیم خورشید نگه دارید. حین استفاده از سطوح در مقابل بارندگی محافظت کنید.

3. قبل از استفاده کمی تکان دهید.

4. به منظور تعیین مقدار مصرف، زمان واکنش و بازده محصول، قبل از استفاده بر روی یک قسمت آن را تست کنید.

5. آن را به طور یکنواخت با یک غلتک، ماپ یا برس مقاوم به حلال بر روی سطح اعمال کنید.

6. زمان واکنش بر روی سطوحی که به تازگی دوغاب بر روی آنها ریخته شده، 30 تا 60 دقیقه است. در مورد فیلم‌های اپوکسی قدیمی‌تر یا سرسخت، زمان واکنش 4 تا 6 ساعت خواهد بود، در حالی که فیلم پاک کننده نباید در آن مدت زمان خشک شود. در صورت نیاز آن را با زداینده اپوکسی تازه مرطوب کنید. از طریق برس کشیدن یا مالیدن هر 10 تا 20 دقیقه یک بار، از فرآیند تمیزکردن پشتیبانی کنید.

7. به دقت لایه‌های نرم شده را با یک تمیزکننده فشار بالا یا یک جت آب و برس یا ماپ بردارید. همیشه به طور مورب بر روی مفصل‌ها برس بکشید. با توجه به قوانین محلی مربوط به پساب، ضایعات آب را دور بریزید.

8. سپس با مقدار زیادی آب آن را بشویید.

9. در صورت وجود لکه‌های قوی و عمیق ممکن است به تمیز کردن مجدد نیاز باشد.

- این محصول سبب خوردگی سطوح پوشش‌دار می‌شود و برای تمیز کردن چوب (خطر خیساندن) یا پلاستیک‌های که به حلال حساس هستند، مناسب نمی‌باشد. در صورت تردید، مقداری از آن را بر روی یک سطح نامشخص تست کنید.

- در صورت استفاده در محیط‌های داخلی باید تهویه مناسب وجود داشته باشد.

- از آن بر روی سطوح اتصال یافته با رزین استفاده نکنید.

- زمان تماس در دماهای بالاتر کاهش یافته و در دماهای پایین‌تر طولانی‌تر می‌شود.

- برای دفع مناسب ضایعات، ظرف محتوی آن باید کاملاً تخلیه شود.

پوشش: تقریباً m2/L 10-1 (بسته به شرایط سطح)

رنگ: شفاف

ظاهر: مایع

دانسیته: در ºC 20 تقریباً 1.04 g/ml

انبارداری: در شرایط خنک و بدون یخ زدگی در بسته بدنی اصلی خود 2 سال