چسب سیلیکون مرمریت

این محصول بطور ویژه برای متصل کردن و گسترش دادن بندها بکارمیرود.قابل استفاده در سنگ های طبیعی و مصنوعی مثل مرمریت،گرانیت،کوارتز،ماسه سنگ،موزائیک و دیگر سنگ های مشابه است.قدرت چسبندگی خوبی روی گچ،سرامیک،شیشه،چوب،بیشتر فلزات و پلاستیک دارد.همچنین برای متصل کردن و گسترش دادن بندها در ناحیه های زیر آب در استخرها،سونا،حمام های عمومی به علاوه ساختار مخزن های تحت فشار(به استثنا مخزن های دارای رنگ های مات و ساختاری) مناسب است.برای مخزن های آب آشامیدنی و آکواریوم ماهی مناسب نیست. رنگ های مختلفی از آن در دسترس است!
سیلیکون مرمرAKEMI یک ماده درزگیر تک‌جزئی بر پایه سیلیکون رابر است که در تماس با رطوبت هوا سخت می‌شود. ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

- در لبه‌ها تغییر رنگ نمی‌دهد

- ویژگی‌های کارکردی و هموارسازی عالی دارد

- کشنده قارچ است

- به طور مؤثر انقباض/اننساط را تا 25% تنظیم می‌کند.

- در حدود 10-5 دقیقه یک پوسته تشکیل می‌دهد.

- در دماهای بین 150+ - 50- درجه سانتی گراد پایدار است.

- به شدت مقاوم به هوا است

- مقاومت بالایی در مقابل ساییدگی، پارگی و ایجاد شکاف دارد.

- با رنگ سازگار است

- می‌تواند در تمامی رنگ‌ها استفاده شود

- رنگ‌ها می‌توانند در طراحی نمدها نیز استفاده شوند

- در شرایط خشک و خنک می‌توان آن را 12 ماه نگهداری کرد.

- در غلظت‌های ضدعفونی‌کننده برای استخرهای شنا مقاوم به کلر بوده و نیز در مقابل روش‌های تمیزکننده مکانیکی مقام به تنش است.

سیلیکون مرمرAKEMI یک درزگیر ویژه برای لولاهای اتصال‌دهنده و انبساطی است و می‌تواند همراه با سنگ طبیعی و مصنوعی مانند مرمر، گرانیت، کوارتزیت، سنگ ماسه، موزاییک (موزاییک ونتین)، سیمان و از این قبیل مواد استفاده شود. به علاوه این محصول چسبندگی خوبی به گچ، سرامیک، شیشه، چوب و بسیاری از فلزات و پلاستیک‌ها دارد. سیلیکون مرمر AKEMI (به استثنای رنگ‌های ساختاری و نمدی) همچنین برای نواحی زیر آب و بخش‌هایی که در استخرهای شنا، سونا، حمام‌های بخار، حمام‌های عمومی و رختکن‌ها و نیز سازه‌های مخازن تحت فشار، در معرض رطوبت دائمی هستند مناسب می‌باشد.
1. سطوح تماس باید خشک و تمیر و عاری از چربی یا غبار باشند؛ سنگ‌های طبیعی و مصنوعی، سرامیک‌ها، شیشه‌ها، چوب‌ها و فلزات رنگ نشده را می‌توان با تمیزکننده A تمیز کرد؛ در مورد سطوح پلاستیکی و رنگ‌شده/جلا خورده نیز می‌توان از تمیزکننده I استفاده کرد.

2. به منظور جلوگیری از چسبیدن به سه طرف دیگر یا در مورد اتصالات عمیق‌تر، از کابل‌های پشت پرکننده‌ی AKEMI استفاده کنید؛ در اتاق‌های خیس/مرطوب (حمام‌ها، سونا و غیره)، محیط‌های بیرونی و جاهایی که در معرض رطوبت دائمی هستند از کابل‌های پلی‌اتیلن (PE) سلول بسته، و در غیر این صورت از کابل‌های پلی یورتان (PUR) سلول باز استفاده کنید. اندازه اتصال: حداقل .

3. نواحی اطراف اتصال باید با نوار چسب مخصوص AKEMI محافظت شوند.

4. در اتاق‌های خیس/مرطوب و نواحی در معرض رطوبت دائمی، محیط‌های خارجی و در سطوح خاص (به جدول پرایمر (آستر) مراجعه کنید) ما پیشنهاد می‌کنیم که در اطراف اتصال از پرایمرهای ما استفاده کنید.

5.دمای کاربردی 5+ درجه سانتی گراد تا 35+ درجه سانتی گراد .

6.بعد از استفاده، سیلیکون باید طی 10-5 دقیقه صاف شود (صیقل داده شود). بهترین نتایج با عامل صیقلی AKEMI به دست می‌آیند (به جز رنگ‌های طراحی نمد).

7. نوار چسب پوشاننده را پیش از تشکیل پوسته در جهت اتصال بردارید.

8. فرآیند سخت شدن، که به ضخامت لایه، دما و رطوبت نسبی هوا وابسته است، حدود mm 3-1 در هر 24 ساعت می‌باشد.

9. ابزار را می‌توان با تمیزکننده‌ی A AKEMI تمیز کرد.

- به منظور محافظت از دست ها از دستکش مایع AKEMI استفاده کنید.

- به منظور ایجاد اثر سطح مات رنگ‌های طراحی مات باید به صورت خشک صاف شوند.

- اگر سطح زیرین با قطران یا قیر پوشانده شده باشد تغییر رنگ اتفاق می‌افتد، این نمونه برای الاستومرهایی مانند EPDM، APTC یا نئوپرن اعمال می‌شوند.

- قبل از استفاده محصول بر روی سطوح پوشانده شده (مانند پوشش رنگ‌ها، لاک‌ها)، سازگاری آن با درزگیر را بررسی کنید.

- به منظور جلوگیری از ایجاد لکه، پرایمر نباید در جاهایی که در دید هستند، با سطوح تماس پیدا کند.

- به منظور جلوگیری از ایجاد لکه باید مقدار اضافی عامل صیقلی را پاک کرد.

- سیلیکون نسبت به پلاستیک‌های حاوی نرم‌کننده، به پلی‌اتیلن (PE)، پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌تترافلوئورو‌اتیلن (تفلون) چسبندگی کمی داشته یا اصلاً نمی‌چسبد.

- مواد درزگیر با افزودنی‌های قارچ‌کش را نباید در ساخت آکواریوم‌ها به کار برد.

- درزگیر سخت شده تنها می‌تواند به صورت مکانیکی برداشته شود. مواد درزگیری که هنوز هم نرم هستند را (بسته به سطح زیر آن) می‌توان با تمیزکننده A یا I پاک کرد.

- درزگیر سخت شده هیچ خطری برای سلامتی ندارد.

توجه در مورد کاربرد این ماده در استخرهای شنا:

تشکیل خزه را می‌تواند تا حد زیادی از طریق گندزدایی با کلر کاهش داد، در حالی که ترکیب آب در استخرهای شنا باید کسر کلر آزادی از 3/0 تا 6/0 میلی گرم بر لیتر داشته باشد، و در جکوزی‌ها این مقدار 7/0 تا 1 میلی گرم بر لیتر ، یا در نهایت 2/1 میلی گرم بر لیتر می باشد. باید توجه ویژه‌ای به چرخش منظم و بدون وقفه آب با طغیان ثابت دیواره استخر شود، چرا که در غیر این صورت غلظت کم کلر، زیر 3/0 میلی گرم بر لیتر می‌تواند منجر به تشکیل خزه شود. این امر همچنین زمانی اتفاق می‌افتد که از تمیزکننده‌های اسیدی استفاده کنیم. لطفاً درباره مقدار بهینه pH آب استخرهای شنا مشورت کنید.

سیستم:

در هم بافته شده با اوکسیم

حالت (پایداری):

نرم، خمیری و پایدار

دانسیته (DIN 53479-B) در 23 درجه سانتی گراد :

تقریبا 1.02 گرم بر سانتی متر مکعب

نوسانات مؤثر انبساط/انقباض: 20%

دمای کاربردی : +35 درجه سانتی گراد +5 درجه سانتی گراد

پایدار در دماهای :

+150 درجه سانتی گراد -50 درجه سانتی گراد

زمان تولید پوسته در 23 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی هوای 50%:

تقزیبا 5-10 دقیقه

زمان سخت شدن در درجه سانتی گراد 23 و رطوبت نسبی هوای 50%:

تقریباً mm 3-1 در هر 24 ساعت

مدول الاستیسیته :تقریبا 0.4 نیوتون بر ملی منر مربع

استحکام کششی (DIN 53504) : تقریباً 250