محصول MS-HYBRID-POLYMER آکمی یک درزگیر تک جزئی است که در اثر مجاورت با رطوبت هوا سخت می¬شود. این محصول بوسیله مشخصات زیر شناسایی شده است:

- قابل استفاده در فضای داخلی و خارجی ساختمان می باشد

- مطابق با گواهی DIN 18540-F بررسی شده است

- در مقابل تغییرات آب و هوایی و اشعه ماوراء بنفش

- بدون بو

- ویژگی هایی که منجر به سهولت در انجام کار با این محصول می شود، حتی در دماهای پایین نیز قابل استفاده است.

-قابلیت افزودن پوشش یا لایه روی سطح آن امکان پذیر است

-در طی فرآیند سخت شدن حباب هوا یا برجستگی مشاهده نمی شود

-چسبندگی عالی به انواع سطوح، بدون احتیاج به استفاده از بتونه

-عاری از سیلیکون، حلال، ایزوسیانات و هالوژن

-بدون هیچگونه مشکلی سخت می گردد

این محصول یک پوشش دهنده ویژه است که برای اطمینان از پوشش دهی درزها بصورت الاستیک در قسمت هایی از ساختمان که احتمال انبساط دارند بکار می رود. همچنین برای اتصال درزها در بتن، پلاستر، پوب، فلز، معماری، انواع پلاستیک و گرفتن درزها در قسمت¬های لوله کشی شده بکار می¬رود. این محصول قابل استفاده در همه جا است، مکان هایی که قرار است پس از درزگیری با یک لایه پوشش دهی شوند و جاهایی که پوشش دهنده بدون سیلیکون احتیاج دارند.
1.سطح موردنظر باید خشک باشد، تمیز و عاری از هرگونه جرم: در مورد سطوح بتنی، آجر لعابی و کاشی، از تمیز کننده A آکمی استفاده نمائید. برای سطوح پلاستیکی و رنگ شده از تمیز کننده I آکمی استفاده نمائید.

2.برای جلوگیری از چسبندگی به سایر لبه ها در مواردی که درز یا شکاف عمیق است از محصول BACK-FILLING CORDآکمی استفاده نمائید.

3.سطوح مجاور درز را با چسب های ویژه محافظت کننده آکمی بپوشانید.

4.چسبندگی به انواع سطوح اعم از چوب، فلز، انواع پلاستیک بدون پوشش قبلی امکان پذیر است. برای سطوح جاذب مثل بتن، استفاده از بتونه AP10 پیشنهاد می شود. اگر سطح را با یکی از بتونه های آکمی پردازش شده است، قبل از استفاده از محصول پوشش دهنده، باید منتظر بمانید تا زمانی که حالت چسبندگی نداشته باشد.

5.دمای مناسب برای استفاده از محصول +5 درجه سانتی گراد تا +40 درجه سانتی گراد می باشد.(سطح باید کاملاً خشک باشد)

6. محصول را بصورت یکدست بر روی سطح اعمال کنید و حدود 30تا 40 دقیقه منتظر بمانید. بهترین نتیجه با استفاده از محصول یکدست کننده آکمی و لاستیک آن حاصل میگردد.

7.قبل از اینکه سطح کاملاً خشک شود و فرم بگیرد، چسب های لبه های مجاور را در جهت درز جدا کنید.

8.سرعت سخت شدن به ضخامت لایه اعمال شده، دما و رطوبت نسبی جو وابسته است. این سرعت از ضخامت 5/2 میلی متر در 24 ساعت تا ضخامت 4 میلی متر در 48 ساعت متغیر است.

9.ابزارهای استفاده شده را با تمیز کننده A آکمی، تمیز نمایید.

- برای محافظت از دستان خود از دستکش آکمی استفاده نمائید.

- در موارد سطوح پایه ای که بوسیله قیر یا الاستومرهایی نظیر لاستیک EPDM ، EPT یا نئوپرن قبلاً پوشش داده شده اند، احتمال رخ دادن تغییر رنگ وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از استفاده یک ناحیه کوچک را تست کنید.

-این محصول برای مکان هایی که مجاور با فشار مداوم آب هستند و استخرها مناسب نیست.

-این محصول برای سنگ های طبیعی مناسب نیست. (بجای آن از محصول سیلیکون ماربل آکمی استفاده کنید.)

-ترکیب پوشش دهنده که قبلاً روی سطح سخت گردیده است، بصورت مکانیکی قابل جداسازی است. وابسته به نوع سطح، در صورتی که هنوز سخت نشده می توان با استفاده از تمیز کننده نوع A یا I ، آن را جدا کرد.

-این محصول قابلیت استفاده از لایه پوشش دهنده روی خود را دارا می باشد. پیشنهاد می¬شود با توجه به گوناگونی رنگ¬های موجود در بازار، قبلاً یک تست روی یک ناحیه کوچک انجام دهید. زمان خشک شدن برای رنگ هایی با پایه رزین به تأخیر می افتد. پس از اعمال به سطح، می¬توان بوسیله بسیاری از رنگ هایی که بصورت تجاری در بازار موجود می باشند، سطح را رنگ زد. بعد از مرحله تشکیل پوسته بر روی سطح ممکن است با برخی رنگ ها، مشکل چسبندگی ایجاد شود.

- در مواردی که MS-HYBRID-POLYMER روی سطح رنگ شده یا پلاستر شده اعمال می شود، زمان خشک شدن کامل لایه پوشش حدود ده روز بطول می انجامد.

- در هر زمانی، پس از تمیز کردن سطح با تمیز کننده A آکمی قابلیت پوشش دهی را دارا می باشد.

- برای جلوگیری از بوجود آمدن لکه، از بتونه در مکان¬هایی که در معرض دید هستند استفاده نکنید.

- برای جلوگیری از بوجود آمدن لکه عوامل یکدست کننده را بزدایید.

- برای بدست آمدن بهترین نتیجه در هنگام سخت شدن باید رطوبت مناسب و کافی را فراهم نمائید.