تیره کننده های سوپر
۱۵ مهر ۹۸
نحوه حذف لکه های سنگ طبیعی
۲۵ فروردین ۹۹

سنگهای تزیینی/ طبیعی/ که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می گیرند،نسبت به مصالح مشابه دیگر با دوام و زیباتر می باشند. اما اگر درست نصب نشده باشند و خوب نگهداری نگردند، می توانند مشکلاتی را مثل علت زردی سنگ به وجود آورند:

(زرد شدگی در سطح سنگ(مخصوصا سنگ‌های روشن

علت زردی سنگ:

 واکنش نشان دادن آلیاژ های فلزی داخل سنگ به رطوبت

چه قبل و چه بعد از نصب شدن داخل سنگ آلیاژهای فلزی وجود دارند، که در زمان مرطوب شدن سنگ این آلیاژها به رطوبت واکنش نشان داده و باعث زنگ‌زدگی آن می گردد.

زردی حاصل از زنگ‌زدگی به سطح سنگ نفوذ کرده و باعث زرد شدن یا زنگار بستن پلاک سنگ چه در کف و چه در دیواره می گردد. این مورد در سنگ‌های مرمریت رگه‌دار و  سنگ‌های گرانیتی بیشتر دیده می شود.

۲: مشکل دیگر برای زرد شدگی سنگ که می توان به آن اشاره نمود، در حین نصب کردن سنگ با فلز اتفاق می افتد.

(اسکوب یا شاسی کشی سنگ با فلز جهت نصب آن( به این صورت که بعد از دوغاب ریزی پشت سنگ، فلزهای بکار رفته برای نصب آن زنگ زده، سپس زنگ زدگی به داخل سنگ نفوذ می کند و به سطح آن می رسد. این امر باعث زردی سنگ می گردد.

۳: در مواقعی نیز دیده می شود که یک جسم فلزی بر روی سنگ قرار داده ، این جسم فلزی(آهنی) در مواجهه با رطوبت، زنگ زده و باعث زنگار بستن سنگ می گردد.

۴: در اکثر مواقع، سنگ کارها برای نصب سنگ از چسب ۱۲۳ استفاده می کنند. اسپری این چسب باعث زردی یا سبز شدن در سنگ می گردد.

(سنگ های روشن)

:آشنایی با انواع مواد آکمی جهت از بین بردن زردی ها(زنگار) روی انواع سنگها

۱: اچ اس: محصولی تخصصی جهت از بین بردن تغییرات رنگ ایجاد شده در اثر تاثیرات بخارهای رزین ها در سنگ می باشد. این محصول قادر است زردشدگی، سبز شدگی و تغییرات ناشی از رنگ های ایجاد شده در سنگ که عامل آن رزین هایی مانند چسب های ۱۲۳ و … می باشد را از بن ببرد

.

اچ اس ساب سنگ را از بین نمی برد و خورندگی در سنگ ایجاد نمی نماید. تاثیرات آن ممکن است از یک تا چند روز به طول انجامد. در برخی از سنگهای آهکی احتمال کم شدن براقیّت در محل اجرا وجود دارد.

۲: پاک کننده زنگار ( زنگ زدگی): این محصول یک تمیز کننده فوق العاده بر پایه اسید های غیر آلی با مواد فعال سطحی غیر یونی و ضد زنگ می باشد. این محصول عاری از اسید هیدروکلریدریک می باشد.

پاک کننده زنگار ( زنگ زدگی) برای پاک کردن زنگ زدگی روی سطوح و همچنین لکه های زنگ زدگی ناشی از ذرات سنگ‌های مصنوعی و طبیعی مناسب می باشد.

با استفاده از این محصول ترکیبات ذاتی سنگ که باعث تشکیل زنگ زدگی می شوند را می توان برای زنگ زدگی جدید پوشش داد.

استفاده از پاک کننده زنگ زدای آکمی با ظاهر ژل مانند، برای پوشش سطوح عمودی مانند نمادهای ظاهری و دیوارها پیشنهاد می گردد. این زنگ زدا برای سنگهای مرمریت و گرانیت قابل استفاده می باشد.

حتما مطالعه کنید:چه نوع سنگی برای کفپوش مناسب است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --